فیلتر هوا

خرید فیلتر هوا

خرید فیلتر هوا ، خرید انواع مختلف فیلتر هوا در جاوید فیلتر

فیلتر هوا چیست؟

همانطور که از نام این قطعه پیداست فیلتر هوا وسیله ای است که بر سر ورودی هوا به موتور خودرو قرار میگیرد و مانع وارد شدن ذرات، غبار و … به داخل موتور می شود، در ادامه قصد داریم به نکاتی که برای خرید فیلتر هوا مهم است بپردازیم.

جنس فیلتر هوا خودرو

“Air Filter” یا به اصطلاح همان فیلتر هوا خودرو از جنس کاغذ سلولزی ساخته شده و با فیبر مصنوعی ترکیب می شود و اکسید سیلیسیم و سایر ذرات را با کمک ساختار به خود جذب می کنند و با مواد فیلتر هوا ترکیب می شوند و این عمل باعث می شود آلودگی ها را در خود نگه دارد.

خطرات دیر تعویض کردن فیلتر هوا

همانطور که در بالا اشاره کردیم فیلتر هوا از ورود ذرات ، غبار و .. جلوگیری می کند ولی این عمل نباید مانع ورود مقدار مورد نیاز هوا به داخل موتور شود چون برای عمل احتراق در موتور مقداری هوا لازم است به طول مثال : برای احتراق 1 گالن سوخت در موتور به 10,000 الی 12,000 گالن هوا مکش هوا احتیاج است و تعویض نکردن فیلتر هوا به موقع باعث می شود ذرات و گرد و غبار دریچه فیلتر را مسدود کنند و هوای مورد نیاز نتواند به موتور وارد شود و این عمل مصرف سوخت خودرو را بالا میبرد.

عمر استاندارد فیلتر هوا

عمر فیلتر هوا به طور متوسط بین 3 الی 5 هزار کیلومتر می باشد که البته این اعداد نسبت به شرایط جاده و جوی محل مورد نظر متفاوت می باشد. باید در نظر داشت که عمر فیلتر هوا محدود است و باید تعویض شود و باد گرفتن آن و موارد دیگر تاثیر مستقیمی به تعویض دیرهنگام آن ندارد. همچنین هوادهی یک فیلتر هوای مرغوب برای موتورهای 1800 سی سی در حدود 319 فوت در دقیقه محاسبه شده است.

شما می توانید در وب سایت جاوید فیلتر اقدام به خرید فیلتر هوا مورد نیاز خود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.